Studentka na stezce jógy

Když sedáme k praxi, mějme postoj začátečníka, vylijme z mysli vše, co jsme se doposud naučili, ať je sklenice vědění prázdná, abychom se mohli otevřít novému a neznámému, které nás může obohatit, a ať dosavadní vědění není překážkou rozvoje. 

"Yoga is the journey of the Self, to the Self, through the Self" Bhagavad Gita

Jógu jsem začala praktikovat v roce 2003 a téměř desetiletí jsem byla pouze v roli studentky. 

Iyengar metodě se věnuji od roku 2008. Od první chvíle, kdy jsem vedla první lekci, jsem cítila, že jsem doma. Toto vnímám při práci s lidmi dodnes. 

Praktikovala jsem se světovými učiteli po celé Evropě a od roku 2016 jsem absolvovala čtyři studijní pobyty v Ramamani Memorial Iyengar Yoga Institutu v indické Puně u rodiny Iyengarů, o kterých si můžete počíst v mém blogu. 

Vzdělávám se u těch nejlepších, a to s nadšením předávám vám.

V roce 2017 jsem měla to štěstí a zúčastnila se 10 denního kurzu Vipassany v tradici S.N. Goenky. Studium jógy a práce na sobě dostala nový rozměr. Najednou mnoho věcí zapadlo do sebe, a jakobych zažila souvislosti a ve svém těle jsem cítila, o čem pan Iyengar píše ve svých knihách, a jak se vše prolíná. Vipassana mi pomohla zažít a lépe pochopit o čem se píše v Jóga sutrě i Bhagadvadgítě. Od té doby jsem absolvovala 4 desetidenní pobyty, které jsou vždy velikým promytím mysli, a odstraněním nahromaděných nečistot, strachů, závislostí a negativních návyků mysli. Osobní transformace v józe díky vipassaně mi začala dávat smysl, a stala se vědomější. 

Lektorka

"Gaining maturity in yoga practice involves learning to respect the paths that other people are on and acknowledging their merits, maybe even acknowledging that your own path is lacking in some area where another one excels." Geeta Iyengar

Nikdy jsem neplánovala, že budu učit. Chtěla jsem do učitelského kurzu, protože jsem věděla, že bude intenzivnější a systematický, a že chci jít dál, i když jsem nevěděla, co je to dál. V r. 2012 nám řekli, že máme začít učit. Hned jsem cítila, že jsem na správném místě a nemohu být jinde a vím, že toto je ono pro můj život. 

Později jsem z praktických důvodů v únoru 2016 otevřela studio v Milešovské (původně Anjali), kde je mi ctí předávat toto umění lidem, a možná jim i pomoci otevřít nové obzory, tak jako je jóga otevřela mně.

Kurzy a praxe Iyengar jógy od roku 2014

Přidejte se kdykoliv a začněte rozvíjet Váš potenciál

Kurzy mají pro mě smysl, inspiruji se jak Brnem, tak Punou. Vidím jasné výsledky, stabilní rozvoj lidí, nejen tělesně, ale i mentálně. Někteří učitelé tvrdí, že neexistují pokročilosti, ale v metodě, které se věnuji, dostává začínající jiný návod než pokročilý, oba mají jiný výchozí bod, až časem se vše propojí. Přeji si, aby na mých lekcích nováčci získali odvahu a sebedůvěru, že v lekci vše dokážou, a pokročilí byli motivovaní a šli dál. Proto se u mě pokročilí nenudí, a začínající nemají pocity, že něco nezvládají.

Aby cokoliv co děláme fungovalo, je třeba to kultivovat nepřerušeně, s důvěrou v to, co děláme, tedy pustit různé pochybnosti o metodě, učiteli či způsobu výuky a na určitou dobu se oddat. Bez důvěry nejsme v postoji studenta, a nejsme schopni se učit, a učitel vás nemůže učit, není totiž možné učit někoho, kdo si myslí, že ví více nebo má pochybnosti. A pokud to opravdu nejde, hledejme dál a najdemě někoho kdo nám sedne.

Přichází ke mně lidé, kteří nikdy jógu necvičili, pokročilí, i věční začátečníci, přichází mladí studenti, i starší lidé, muži i ženy, sportovci i nesportovci. Prochází různými obdobími a mění se jim podmínky těla, přijdou zranění, těhotenství, přesuny bydlení, náročná období v partnerských či pracovních vztazích. U všech těchto vnějších podmínek je možné jógovou praxi přizpůsobit, jen je třeba vybrat vhodný kurz. Některé kurzy jsou dynamické a intenzivnější, jiné jsou jemnější a preciznější a terapeutičtější. A to důležité na závěr. Postupně získáváte schopnost použít metodu i sami doma a stát se samostatnějšími a nezávislejšími na lekcích. 

Poraďte se se mnou, který kurz by byl vhodný pro Vás. 

Umělkyně

A lifetime without Love is of no account. Love is the Water of Life. Drink it down with heart and soul!  Rumi

z malování mandal v Anjali
z malování mandal v Anjali


Odmalička jsem měla v ruce pastelky, tužky nebo štětce. Na anglickém gymnáziu jsem všechen volný čas trávila v ateliéru vedena úžasnou lektorkou Christine. 

Tvorbu jsem začala více rozvíjet díky jógové praxi. Nyní sdílím s těmi, pro které budou malby inspirací pro jejich vlastní tvoření.

Občas mám intenzivní období napojení, kdy tvořím denně, a občas tato energie ustane. Baví mě pracovat s různými médii.

Kresleme, malujme a radujme se! Můžete i vy, i když jste to nikdy nedělali nebo si nikdy netroufli. Je to nádherná forma meditace, a proto s radostí vytvářím prostor i pro vás na nepravidelných setkáních s malováním.


Priyanka šperky

V letech 2013 - 2016 jsem pracovala na navrhování šperků s jógovou a duchovní tématikou a založila značku Priyanka. Tuto aktivitu jsem pozastavila, abych se mohla plně věnovat výuce a studiu Iyengar jógy. Tato činnost mě velmi bavila, a vznikly krásné a kvalitní kousky české výroby jako například oblíbené přívěšky OM, Lotosové květy, OM s drahými kameny nebo jeden z nejprodávanějších přívěšků postavička v pozici stromu.

DOTAZY K DOSTUPNOSTI PÁR KOUSKŮ V DOPRODEJI na jchadimova@seznam.cz